Bár nehézségekkel és az egyre inkább olcsó globális versennyel kellett szembenéznie, a főként vállfákat gyártó egyesült államokbeli vállalat, az M&B Hangers belépett a robotika világába és belevágott a gyárautomatizálásba. A fejlett KUKA robotok és az alabamai Leeds városában található vállalat vintage-nek számító vállfakészítő gépei egyesítésével a hozam elképesztő mértékben, nem kevesebb mint 250%-kal nőtt, ennek köszönhetően pedig megnőtt a profit, és az M&B Hangers gyártósora tovább működhet az Egyesült Államokban.
Az automatizálás radikális változást hozott
Mivel a vállalat már 74 éve folytat folyamatos vállfagyártást a saját tapasztalataival kikövezett utat járva, így egyedülálló kihívást jelentett, hogy a robotok általi automatizálást be lehessen építeni az M&B jól bevált és már megszokott gyártási eljárásába. A Fitz-Thors Engineering automatizálási tapasztalatára támaszkodva olyan megoldásokat dolgoztunk ki, melyekkel ötvözni lehetett hét KUKA robot precíz képességeit az M&B drótvállfa-alakító gépeinek határozottan régimódi sajátosságaival. Ennek eredményeként olyan gyár jött létre, amely mindennemű nehézség nélkül egyesíti azokat a bizonyítottan bevált, a sebesség és precizitás jellemezte gyártási technikákat, melyeket csak a csúcstechnológiás robotok képesek biztosítani.
Robotok: jobbak, gyorsabbak, erősebbek
Míg korábban emberek végezték az anyagkezelést és látták el az emelési/csomagolási feladatokat, jelenleg már négy KUKA KR AGILUS sixx robot és két KR QUANTEC pro robot alkotta ipari csapat végzi el a nehézteher-emelést és a csomagolást egy képalapú rendszer segítségével, mellyel gyorsan össze lehet gyűjteni, ellenőrizni és csoportosítani lehet a vállfákat. A folyamatban részt vesz továbbá egy nagy KUKA KR QUANTEC PA robot is; ez felelős a palettázásért, így megvédi a gyárban dolgozókat a nehéz és esetlegesen veszélyes fizikai munkától.
Óriási lépés egy fényesebb jövő felé